Dotacja ministerialna na zakup nowości w wys. 7.000zł

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 września 2018

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Jasieńcu po raz kolejny otrzymała wsparcie finansowe na zakup nowości wydawniczych. Zakupy nowych książek na kwotę 7.000zł zostaną zrealizowane ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Książki zakupione w ramach tej kwoty będzie mozna rozpoznać po pieczęci na stronie tytułowej  o treści Zrealizowano ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Ze środków własnych (czyli gminnych otrzymanych w ramach dotacji Organizatora Biblioteki) zobowiązaliśmy się do pokrycia kolejnej części zakupów nowości wydawniczych w kwocie 12.000zł. Łączna kwota wydatków w ramach współpracy wyniesie zatem 19.000zł. Więcej informacji o uzyskanych do tej pory środkach na zakup nowości wydawniczych w zakładce: FINANSOWANIE.

Nasze zbiory biblioteczne zmieniają się z roku na rok. To wymaga nieco pracy, ale satysfakcja tego co widzimy na półkach jest ogromna. Mamy nadzieję, że czytelnicy korzystający z księgozbiorów widzą również te zmiany. Zmieniamy się dla Was, dlatego tym bardziej zachęcamy do korzystania z Biblioteki.

Zapraszamy również do współtworzenia księgozbioru - w Bibliotece funkcjonuje tzw. zeszyt, w którym mozna wpisywać autorów i tytuły książek, ktore nasi Czytelnicy chcieliby przeczytać. Te zapisy bierzemy  w pierwszej kolejności pod uwagę podczas zakupów nowych książek. Warto skorzystać z tej możliwości. Zakupy nowości wydawniczych realizujemy do końca listopada br.

 

Autor: Marta Górska