"Z domowego archiwum" - nowa wystawa w Bibliotece.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 stycznia 2019

W siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej od lat realizujemy wystawy lokalnych artystów i pasjonatów. Odbyło się już wiele wystaw rękodzielniczych: prac rysunkowych, malarskich, fotograficznych, rzeźbiarskich. Czasami pokazujemy "smaczki" historyczne i tak będzie również tym razem. 

Rok 2019 rozpoczynamy wystawą, na której pokażemy dokumenty z lat 1932-1947. Są to świadectwa urodzenia, świadectwa śmierci, a nawet nakaz podatkowy z 1947r. Dla nas, bibliotekarzy, którzy właśnie opracowują rękopis znanego jasienieckiego kronikarza, pana Jana Wągrodzkiego, to niesamowita podróż w przeszłość. Zbiegło się w czasie, że na dniach opublikujemy kolejny fragment kroniki i będzie on obejmował właśnie te same lata. Mamy nadzieję, że również naszych czytelników materiały te zachęcą do poszukiwania swoich rodzinnych dokumentów, a może i prześledzenia rodzinnego drzewa genealogicznego.

Bardzo dziękujemy Panu Cezaremu Sygockiemu za dostarczenie materiałów na wystawę, a naszych czytelników, mieszkańców i wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia wystawy w Bibliotece.

Wystawę przygotowali opiekunowie wystaw w Bibliotece: Państwo Małgorzata i Sławomir Bochenkowie. Pięknie dziękujemy!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie wystawa starych dokumentów z lat 1900-1947

    wystawa starych dokumentów z lat 1900-1947

  • Powiększ zdjęcie wystawa starych dokumentów z lat 1900-1947

    wystawa starych dokumentów z lat 1900-1947