Głośne czytanie przedszkolakom 2019. "Jasienieckie bajarki" - spotkanie pierwsze.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 stycznia 2019

W piątkowy mroźny styczniowy poranek Panie Grażyna Konecka, Mirosława Noga, Małgorzata Bochenek i Zofia Sieradzan ze Stowarzyszenia Seniorów "POKUSA" w Jasieńcu odwiedziły dzieci w Przedszkolu "Bajkowy Świat". Okazja niezwykła, bo rozpoczynamy w ten sposób cykl spotkań z książką dla najmłodszych.

Inicjatywa, która narodziła się w naszej Bibliotece i dzięki pozytywnemu oddźwiękowi będzie realizowana w środowisku jasienieckim.

Do wspólnej akcji zaprosiliśmy przedstawicieli Stowarzyszenia Seniorów "Pokusa" w Jasieńcu. Kto jak nie właśnie cudowne, ciepłe i kochane babcie nawiążą najlepszy kontakt z dziećmi. Panie przyjęły pomysł entuzjastycznie, podobnie zresztą jak Pani Danuta Kidacka, Dyrektor Przedszkola "Bajkowy Świat", która na takie inicjatywy zawsze jest otwarta i chętna do współpracy. Tym samym liczymy na "pozyskanie" stałych bajarek jasienieckich, nawiązując do dawnych czasów, kiedy to przy ognisku, czy w domowych warunkach, seniorzy rodu opowiadali różne historie młodszym pokoleniom. Tu przeniesiemy głośne opowiadanie, czy też czytanie bajek do pomieszczeń przedszkolnych, by wzbogacać wyobraźnię najmłodszego pokolenia.

Nasze jasienieckie bajarki przynajmniej raz w miesiącu odwiedzą wszystkie grupy przedszkolne. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się cykliczną akcją głośnego czytania dla najmłodszych, obejmującą wszystkie dzieci. A jak dobrze wiemy głośne czytanie wspomaga dzieci w rozwoju i postrzeganiu świata. Ma również mnóstwo innych zalet i o tym jakie korzyści niesie ze sobą kontakt z książką można przeczytać tutaj. Najprostsza, najtańsza i najlepsza rozrywka, jaką mogła sobie ludzkość wymyśleć dzieje się w Jasieńcu dzięki współpracy Stowarzyszenia Seniorów "Pokusa", Przedszkola "Bajkowy Świat" i Gminnej Biblioteki Publicznej w Jasieńcu.

Dziś były opowiadania o jeżyku, Calineczce, krówce i wielu innych zwierzątkach, dziwaczkach-cudaczkach.  Dzieci zadowolone, nasze bajarki również, Smerfiki, którymi opiekuje się Pani Joanna Kusznierow podziękowały za dzisiejsze odwiedziny pięknymi, własnoręcznie wykonanymi, kwiatami. Dziękujemy za tak miłe powitanie i do zobaczenia wkrótce. Wrócimy!

Autor: Marta Górska, zdj. Agata Bochenek.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie czytanie bajek przez seniorów w Jasieńcu

    czytanie bajek przez seniorów w Jasieńcu