WYSTAWA "CAŁA WSTECZ"

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 stycznia 2020

Zapraszamy do Biblioteki na wystawę malarstwa Darii Pelhen ‼️

Tytuł wystawy ,,Cała wstecz!” nawiązuje do minionych lat
50/60 - wybitnego polskiego designu lat 1955–1968 i jego specyficznego stylu, nazywanego często stylem form organicznych.

 

W świat wzornictwa wkroczyły wówczas formy o miękkich, asymetrycznych konturach przypominające świat oglądany pod mikroskopem. Odnaleźć je można w pochodzących z tamtego czasu talerzach dekoracyjnych oraz paterach.
To właśnie ceramika współczesności lat 60 wywarła na malarce duże wrażenie co przedstawia na okrągłych płótnach – tondach odwzorowując styl i myśl tamtego okresu.

,,Cała wstecz” to również powrót do dzieciństwa, do barw i scen zapamiętanych z dnia codziennego.

,,W obecnych czasach kolory doceniają jeszcze dzieci, dorośli w dużej mierze otaczają się kolorami monochromatycznymi, szarościami, beżami…dla mnie to jak odcięcie się od dzieciństwa, tlenu , szczęścia i wspomnień.”- mówi Daria Pelhen. - ,, Znajomość barw i ich wpływu na nas, na nasze wybory, nastrój i zachowanie staje się moją powinnością, by dostarczać ich światu do końca swoich dni”.

Malarka jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Maluje, dekoruje, szyje lalki, ilustruje książki, tworzy grafikę komputerową. Prowadzi warsztaty z malarstwa i rysunku dla dzieci i dorosłych.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do obejrzenia wystawy!

Galeria

 • Powiększ zdjęcie WYSTAWA

  WYSTAWA "CAŁA WSTECZ"

 • Powiększ zdjęcie WYSTAWA

  WYSTAWA "CAŁA WSTECZ"

 • Powiększ zdjęcie WYSTAWA

  WYSTAWA "CAŁA WSTECZ"