Jesteś tutaj: Start / Zostań Czytelnikiem!

Zostań Czytelnikiem!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Zapraszamy do korzystania z zasobów Gminnej Biblioteki Publicznej w Jasieńcu. Naszymi Czytelnikami są mieszkańcy gminy Jasieniec, osoby pracujące na naszym terenie, uczniowie pobierający naukę w szkołach na terenie gminy, ale również osoby spoza gminy Jasieniec.  Biblioteka ma dwie siedziby: główną w Jasieńcu oraz filię w Zbroszy Dużej. Czytelnicy mogą korzystać z obu tych miejsc.

Do Biblioteki zapisujemy bez ograniczenia wieku. Warto przyprowadzić do nas dzieci przedszkolne - kącik malucha z książkami, zabawkami i miejscem do rysowania został przygotowany specjalnie dla nich.

Biblioteka liczy blisko 20.000 książek. Każdego roku realizowane są nowe zakupy księgozbioru i cyklicznie wycofywane są zbiory przestarzałe i zniszczone. Liczymy się ze zdaniem naszych czytelników, którzy chętnie korzystają z mozliwości zamówienia konkretnych tytułów książek do Biblioteki.

Oprócz zbiorów regionalnych, książek, audiobooków, czasopism, dostępu do Internetu nasza instytucja oferuje szereg działań z zakresu upowszechniania kultury:

  • realizujemy konkursy recytatorskie i  czytelnicze;
  • spotkania najmłodszych czytelników w Klubie Małego Czytelnika;
  • spotkania dzieci i młodzieży podczas lekcji bibliotecznych;
  • spotkania seniorów w Klubie 40Plus;
  • spotkania autorskie ze znanymi osobami i autorami książek;
  • realizujemy cykle edukacji teatralnej zapraszając teatry do Biblioteki
  • realizujemy edukację przyrodniczą w postaci comiesięcznych krzyżówek
  • w siedzibie głównej realizujemy wystawy naszych regionalnych (i nie tylko) twórców: rzeźbiarzy, malarzy, rękodzielników.

W siedzibie głównej znajduje się miejsce wymiany książek między czytelnikami - w przedsionku Biblioteki udostępniony został regał, gdzie można zostawić swoje lub wziąć dostępne książki i czasopisma pozostawione przez innych. Nie wyrzucajcie książek - przynieście je do Biblioteki. Ktoś z nich na pewno skorzysta.

Od 2015 roku Biblioteka Gminna prowadzi działalność kulturalno-rekreacyjną w Świetlicy Wiejskiej w Jasieńcu.

 

Chcesz zostać czytelnikiem? Nic prostszego!

- Przyjdź do biblioteki
- Pokaż nam swój dokument tożsamości (lub przyjdź z rodzicem jeśli nie masz 18 lat)
- Potwierdź własnoręcznym podpisem zapoznanie się z Regulaminem Biblioteki.

Zbiory biblioteczne można wypożyczać:

- książki  – 30 dni  (nowości: 2 tygodnie)
- czasopisma – 7 dni
- audiobooki – 14 dni

 

Wolny dostęp do półek.

W  Bibliotece obowiązuje wolny dostęp do półek z książkami.  Oznacza to, że możesz swobodnie poruszać się po bibliotece, między regałami i wybierać samodzielnie książki.

Prosimy, zachowaj porządek na półkach.

Skoro możesz wędrować samodzielnie między książkami, prosimy, abyś zachował ład i porządek na półkach. Odkładaj książkę dokładnie w TO SAMO  miejsce. Jeśli nie pamiętasz skąd, oddaj ją bibliotekarzowi lub połóż poziomo na książkach (bibliotekarz przechodząc obok regału odłoży książkę we właściwe miejsce).

Katalog biblioteczny.

W wyszukiwaniu konkretnych materiałów pomoże katalog biblioteczny. U nas w formie tradycyjnej, papierowej lub elektronicznej on-line W jaki sposób z niego skorzystać nauczy Cię bibliotekarz. Pytaj śmiało!