spotkania autorskie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Spotkanie autorskie z panem Sebastianem Sobowcem

Spotkanie autorskie z panem Sebastianem Sobowcem

W dniu 16. 05. 2017r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasieńcu odbyły się dwa spotkania autorskie z Panem Sebastianem Sobowcem - ornitologiem, obserwatorem przyrody i autorem wielu publikacji.

17 maja 2017
Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z panem Sebastianem Sobowcem
Przejdź do - Dorota Zawadzka, Superniania, w Bibliotece w Jasieńcu.

Dorota Zawadzka, Superniania, w Bibliotece w Jasieńcu.

7 maja 2015 r. w godzinach popołudniowych w Gminnej Bibliotece w Jasieńcu gościliśmy Panią Dorotę Zawadzką, znaną w Polsce psycholog rozwojową, występującą w licznych programach edukacyjnych dla dzieci i rodziców, autorkę wielu poradników dla rodziców dot. wychowania dzieci. Któż nie zna słynnej telewizyjnej Superniani?

12 maja 2015
Marta Górska, Paulina Sfora, fot. Małgorzata Bochenek
Czytaj więcej o: Dorota Zawadzka, Superniania, w Bibliotece w Jasieńcu.
Przejdź do - Mistrz Ilustracji, Pan Edward Lutczyn w Jasieńcu!

Mistrz Ilustracji, Pan Edward Lutczyn w Jasieńcu!

8 maja 2014 w Jasieńcu, w ramach obchodów Dnia Bibliotekarza, zaprosiliśmy do Biblioteki w Jasieńcu człowieka, który z książkami ma bardzo dużo wspólnego. Zilustrował ich ponad 130! Wydał także kilka własnych, ze zbiorami autorskich rysunków satyrycznych: „Narysuj mi tato”, „O dziatkach i dziadkach”, „Czarna seria”, „Czarna seryjka dla dzieci”, „Jak po sznurku”, „To tylko żart”, „Rysunki różne kwadratowe i podłużne”.  Ponadto jest znanym i cenionym w Polsce artystą – projektuje plakaty, pocztówki, znaczki pocztowe, kartki świąteczne, okładki płyt (np. Maryli Rodowicz, czy zespołu Perfect).

12 maja 2014
Czytaj więcej o: Mistrz Ilustracji, Pan Edward Lutczyn w Jasieńcu!
Przejdź do - Spotkanie z Justyną Kozdryk w Klubie 40Plus.

Spotkanie z Justyną Kozdryk w Klubie 40Plus.

Żywiołowa, radosna i ciągle uśmiechnięta, z darem opowiadania ciekawych historii, jakie Ją spotkały. Prawdziwa mistrzyni, która wie, czego chce i osiąga to ciężką regularną mozolną pracą  na siłowni.Takie wrażenie zostawiła na nas Pani Justyna Kozdryk, sztangistka,  medalistka igrzysk paraolimpijskich w Pekinie, wielokrotna mistrzyni świata, która w piątek, 31 stycznia 2014,  gościła w siedzibie Biblioteki w Jasieńcu.

3 lutego 2014
Marta Górska
Czytaj więcej o: Spotkanie z Justyną Kozdryk w Klubie 40Plus.
Przejdź do - Spotkanie z autorami krzyżówek przyrodniczych

Spotkanie z autorami krzyżówek przyrodniczych

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieńcu (kl. Ib, IIc i świetlica szkolna) oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Zbroszy Dużej spotkali się dzisiaj w Bibliotece z wyjątkowymi gośćmi: Państwem Anielą i Zbigniewem Skowrońskimi, twórcami comiesięcznych naszych krzyżówek przyrodniczych. Warto wspomnieć, że krzyżówki przyrodnicze w Bibliotece rozpoczęły się we wrześniu 2007 roku. Czyli 6 lat temu! Do tej pory pojawiło się ich już 60. I dotychczas otrzymaliśmy w sumie 2.504 rozwiązań od dzieci i młodzieży. Dobrze, że w końcu udało nam się spotkać wspólnie i spędzić czas na rozmowach, podziękowaniach, życzeniach.

14 czerwca 2013
Marta Górska
Czytaj więcej o: Spotkanie z autorami krzyżówek przyrodniczych
Przejdź do - Wyjątkowe spotkanie z Panią Grocholą i Księdzem Sadłowskim.

Wyjątkowe spotkanie z Panią Grocholą i Księdzem Sadłowskim.

- Musi być pani odważna, skoro poprowadziła pani dzisiejsze spotkanie  - nauczycielka i sołtys wsi, po poniedziałkowym spotkaniu autorskim.

- To nie odwaga- ja, trochę niepewnie.

- Aaa.. konieczność? -  zaśmiała się serdecznie i puściła oko. – Też bym się nie odważyła. (?)

Naprawdę szukałam kogoś, kto mógłby poprowadzić to spotkanie. Wyjątkowe spotkanie z wielu powodów ? najważniejszy powód to taki, że zaprosiliśmy w ramach wydania nowej książki o naszym regionie człowieka niezwykłego, Księdza, który - mogę to już chyba stwierdzić -  stał się legendą. Nie tylko dla nas.

25 maja 2012
Marta Górska
Czytaj więcej o: Wyjątkowe spotkanie z Panią Grocholą i Księdzem Sadłowskim.
Przejdź do - Życie z pasją smakuje lepiej. Spotkanie Sławomira Bochenka z uczniami.

Życie z pasją smakuje lepiej. Spotkanie Sławomira Bochenka z uczniami.

Nie od dziś wiadomo, że człowiek, który posiada pasje jest osobą interesującą dla innych, wybijającą się z tłumu. Dzięki pasji podkreślana jest indywidualność osoby. Wartość i jakość życia jest większa tego, kto posiada pasje. Dzięki pasjom ludzie są bogatsi o dodatkową wiedzę, której sami poszukują z przyjemnością. Pasja to przyjemność. Pasja to rozwijanie się. Pasja wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Pasja wyznacza cele w życiu.  Gościem spotkania był Pan Sławomir Bochenek. autor wystawy Plany miast z całego świata , którą obecnie można oglądać w Bibliotece.

 

2 kwietnia 2012
Marta Górska
Czytaj więcej o: Życie z pasją smakuje lepiej. Spotkanie Sławomira Bochenka z uczniami.
Przejdź do - Jedziemy na Woodstock! Autorski film S. Bochenka o Woodstocku w Klubie 40Plus.

Jedziemy na Woodstock! Autorski film S. Bochenka o Woodstocku w Klubie 40Plus.

„Taki jest Przystanek Woodstock” – autorski film Pana Sławomira Bochenka zaskoczył naszych gości na spotkaniu 1 marca. Na tyle, że film został pokazany prawie w całości, a po spotkaniu jedna z pan stwierdziła: Jedziemy na Woodstock!

To oczywiście w formie humoru, jednak opinie na temat zabawy młodzieży zmieniły się. Ci, którzy obejrzeli wczoraj film nie kryli swojego zaskoczenia, mówili o tym, że to, co oglądali w Telewizji na temat Przystanku Woodstock nie pokrywa się z tym, co zobaczyli na filmie.

 

2 marca 2012
Czytaj więcej o: Jedziemy na Woodstock! Autorski film S. Bochenka o Woodstocku w Klubie 40Plus.
Przejdź do - Druga wystawa Zenona Jakubowskiego i spotkanie autorskie.

Druga wystawa Zenona Jakubowskiego i spotkanie autorskie.

Otwarcie drugiej wystawy malarstwa Pana Zenona Jakubowskiego przyciągnęła w sobotę, 26 czerwca, tłumy. Biblioteka jasieniecka wypełniona była po brzegi. Ogromne wzruszenie słychać było w głosie autora prac, kiedy opowiadał o swojej pasji i wspominał pierwszą wystawę w Jasieńcu, w 2008 roku. Opowiadał o reakcji znajomych na wieść o tym, że prócz obowiązków służbowych znajduje on czas na malowanie ? te reakcje były serdeczne i ciepłe. Odnowiło się wiele znajomości po wielu latach. To też zmobilizowało artystę do dalszej pracy i przygotowania kolejnych prac na kolejną wystawę.

29 czerwca 2010
Marta Górska
Czytaj więcej o: Druga wystawa Zenona Jakubowskiego i spotkanie autorskie.
Przejdź do - Maciej Orłoś w Bibliotece w Jasieńcu.

Maciej Orłoś w Bibliotece w Jasieńcu.

Niesamowite wrażenie wywarł Pan Maciej Orłoś, podczas spotkania, którego byl bohaterem 18.maja 2010. To wrażenie wywarł nie tylko na dzieciach, ale również na dorosłych uczestnikach spotkania. Dziennikarz telewizyjny, konferansjer, aktor, ale i… autor książek dla dzieci. „Niesamowite przygody Kubusia”, „Niesamowite przygody Meli” to książki, które napisał dla swoich dzieci. Pierwszą z nich napisał dla swojego synka, Kubusia, który obecnie ma 10 lat, drugą dla Meli, młodszej córki.

 

18 maja 2010
Marta Górska
Czytaj więcej o: Maciej Orłoś w Bibliotece w Jasieńcu.