spotkania autorskie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Spotkanie autorskie z panią Barbarą Szelągowską

Spotkanie autorskie z panią Barbarą Szelągowską

W dniu 10. 05. 2018r gościliśmy w naszej Bibliotece pisarkę Barbarę Szelągowską, oraz ilustratorkę książek Monikę Jędrychowską.

15 maja 2018
Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z panią Barbarą Szelągowską
Przejdź do - Zapowiedź spotkania autorskiego z Barbarą Szelągowską

Zapowiedź spotkania autorskiego z Barbarą Szelągowską

W dniu 10 maja w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Jasieńcu odbędą się 3 spotkania autorskie z Panią Barbarą Szelągowską - autorką książek dla dzieci i Panią Moniką Jędrychowską - ilustratorką książek.

7 maja 2018
Czytaj więcej o: Zapowiedź spotkania autorskiego z Barbarą Szelągowską
Przejdź do - Spotkanie autorskie z panem Sebastianem Sobowcem

Spotkanie autorskie z panem Sebastianem Sobowcem

W dniu 16. 05. 2017r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasieńcu odbyły się dwa spotkania autorskie z Panem Sebastianem Sobowcem - ornitologiem, obserwatorem przyrody i autorem wielu publikacji.

17 maja 2017
Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z panem Sebastianem Sobowcem
Przejdź do - Dorota Zawadzka, Superniania, w Bibliotece w Jasieńcu.

Dorota Zawadzka, Superniania, w Bibliotece w Jasieńcu.

7 maja 2015 r. w godzinach popołudniowych w Gminnej Bibliotece w Jasieńcu gościliśmy Panią Dorotę Zawadzką, znaną w Polsce psycholog rozwojową, występującą w licznych programach edukacyjnych dla dzieci i rodziców, autorkę wielu poradników dla rodziców dot. wychowania dzieci. Któż nie zna słynnej telewizyjnej Superniani?

12 maja 2015
Marta Górska, Paulina Sfora, fot. Małgorzata Bochenek
Czytaj więcej o: Dorota Zawadzka, Superniania, w Bibliotece w Jasieńcu.
Przejdź do - Mistrz Ilustracji, Pan Edward Lutczyn w Jasieńcu!

Mistrz Ilustracji, Pan Edward Lutczyn w Jasieńcu!

8 maja 2014 w Jasieńcu, w ramach obchodów Dnia Bibliotekarza, zaprosiliśmy do Biblioteki w Jasieńcu człowieka, który z książkami ma bardzo dużo wspólnego. Zilustrował ich ponad 130! Wydał także kilka własnych, ze zbiorami autorskich rysunków satyrycznych: „Narysuj mi tato”, „O dziatkach i dziadkach”, „Czarna seria”, „Czarna seryjka dla dzieci”, „Jak po sznurku”, „To tylko żart”, „Rysunki różne kwadratowe i podłużne”.  Ponadto jest znanym i cenionym w Polsce artystą – projektuje plakaty, pocztówki, znaczki pocztowe, kartki świąteczne, okładki płyt (np. Maryli Rodowicz, czy zespołu Perfect).

12 maja 2014
Czytaj więcej o: Mistrz Ilustracji, Pan Edward Lutczyn w Jasieńcu!
Przejdź do - Spotkanie z Justyną Kozdryk w Klubie 40Plus.

Spotkanie z Justyną Kozdryk w Klubie 40Plus.

Żywiołowa, radosna i ciągle uśmiechnięta, z darem opowiadania ciekawych historii, jakie Ją spotkały. Prawdziwa mistrzyni, która wie, czego chce i osiąga to ciężką regularną mozolną pracą  na siłowni.Takie wrażenie zostawiła na nas Pani Justyna Kozdryk, sztangistka,  medalistka igrzysk paraolimpijskich w Pekinie, wielokrotna mistrzyni świata, która w piątek, 31 stycznia 2014,  gościła w siedzibie Biblioteki w Jasieńcu.

3 lutego 2014
Marta Górska
Czytaj więcej o: Spotkanie z Justyną Kozdryk w Klubie 40Plus.
Przejdź do - Spotkanie z autorami krzyżówek przyrodniczych

Spotkanie z autorami krzyżówek przyrodniczych

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieńcu (kl. Ib, IIc i świetlica szkolna) oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Zbroszy Dużej spotkali się dzisiaj w Bibliotece z wyjątkowymi gośćmi: Państwem Anielą i Zbigniewem Skowrońskimi, twórcami comiesięcznych naszych krzyżówek przyrodniczych. Warto wspomnieć, że krzyżówki przyrodnicze w Bibliotece rozpoczęły się we wrześniu 2007 roku. Czyli 6 lat temu! Do tej pory pojawiło się ich już 60. I dotychczas otrzymaliśmy w sumie 2.504 rozwiązań od dzieci i młodzieży. Dobrze, że w końcu udało nam się spotkać wspólnie i spędzić czas na rozmowach, podziękowaniach, życzeniach.

14 czerwca 2013
Marta Górska
Czytaj więcej o: Spotkanie z autorami krzyżówek przyrodniczych
Przejdź do - Wyjątkowe spotkanie z Panią Grocholą i Księdzem Sadłowskim.

Wyjątkowe spotkanie z Panią Grocholą i Księdzem Sadłowskim.

- Musi być pani odważna, skoro poprowadziła pani dzisiejsze spotkanie  - nauczycielka i sołtys wsi, po poniedziałkowym spotkaniu autorskim.

- To nie odwaga- ja, trochę niepewnie.

- Aaa.. konieczność? -  zaśmiała się serdecznie i puściła oko. – Też bym się nie odważyła. (?)

Naprawdę szukałam kogoś, kto mógłby poprowadzić to spotkanie. Wyjątkowe spotkanie z wielu powodów ? najważniejszy powód to taki, że zaprosiliśmy w ramach wydania nowej książki o naszym regionie człowieka niezwykłego, Księdza, który - mogę to już chyba stwierdzić -  stał się legendą. Nie tylko dla nas.

25 maja 2012
Marta Górska
Czytaj więcej o: Wyjątkowe spotkanie z Panią Grocholą i Księdzem Sadłowskim.
Przejdź do - Życie z pasją smakuje lepiej. Spotkanie Sławomira Bochenka z uczniami.

Życie z pasją smakuje lepiej. Spotkanie Sławomira Bochenka z uczniami.

Nie od dziś wiadomo, że człowiek, który posiada pasje jest osobą interesującą dla innych, wybijającą się z tłumu. Dzięki pasji podkreślana jest indywidualność osoby. Wartość i jakość życia jest większa tego, kto posiada pasje. Dzięki pasjom ludzie są bogatsi o dodatkową wiedzę, której sami poszukują z przyjemnością. Pasja to przyjemność. Pasja to rozwijanie się. Pasja wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Pasja wyznacza cele w życiu.  Gościem spotkania był Pan Sławomir Bochenek. autor wystawy Plany miast z całego świata , którą obecnie można oglądać w Bibliotece.

 

2 kwietnia 2012
Marta Górska
Czytaj więcej o: Życie z pasją smakuje lepiej. Spotkanie Sławomira Bochenka z uczniami.
Przejdź do - Jedziemy na Woodstock! Autorski film S. Bochenka o Woodstocku w Klubie 40Plus.

Jedziemy na Woodstock! Autorski film S. Bochenka o Woodstocku w Klubie 40Plus.

„Taki jest Przystanek Woodstock” – autorski film Pana Sławomira Bochenka zaskoczył naszych gości na spotkaniu 1 marca. Na tyle, że film został pokazany prawie w całości, a po spotkaniu jedna z pan stwierdziła: Jedziemy na Woodstock!

To oczywiście w formie humoru, jednak opinie na temat zabawy młodzieży zmieniły się. Ci, którzy obejrzeli wczoraj film nie kryli swojego zaskoczenia, mówili o tym, że to, co oglądali w Telewizji na temat Przystanku Woodstock nie pokrywa się z tym, co zobaczyli na filmie.

 

2 marca 2012
Czytaj więcej o: Jedziemy na Woodstock! Autorski film S. Bochenka o Woodstocku w Klubie 40Plus.