lekcje, warsztaty i spotkania

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Warsztaty plecionkarskie podczas ferii.

Warsztaty plecionkarskie podczas ferii.

Pierwsze koty za płoty! Uczestnicy warsztatów plecionkarskich pierwsze spotkanie warsztatowe mają za sobą. Pani Paulina Sfora, która prowadzi zajęcia przedstawiła wstępnie zasady wyplatania i materiał do tego potrzebny. Później już wspólnie wszyscy przygotowywali elementy potrzebne do pierwszych plecionek.  

 

28 stycznia 2015
Marta Górska
Czytaj więcej o: Warsztaty plecionkarskie podczas ferii.
Przejdź do - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – spotkania z uczniami.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – spotkania z uczniami.

W Bibliotece Gminnej rozpoczęły się spotkania z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Jasieńcu. Będą trwały dwa dni: 20 i 21 listopada. W przyszłym tygodniu odbędą się również spotkanie klas pierwszych Publicznego Gimnazjum w Jasieńcu. Podobne spotkania dla uczniów Szkoły Podstawowej mają się odbyć w Zbroszy Dużej do końca listopada.

20 listopada 2014
Marta Górska
Czytaj więcej o: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – spotkania z uczniami.
Przejdź do - Konkurs Czytelniczy OMNIBUS.

Konkurs Czytelniczy OMNIBUS.

We wtorek, 10 czerwca 2014 o ósmej rano, w Bibliotece Gminnej odbył się Konkurs Czytelniczy OMNIBUS dla klasy szóstej, przygotowany i przeprowadzony przez Panią Krystynę Merską, polonistkę Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieńcu.

17 czerwca 2014
Marta Górska
Czytaj więcej o: Konkurs Czytelniczy OMNIBUS.
Przejdź do - W Bibliotece zawsze można znaleźć miejsce dla siebie.

W Bibliotece zawsze można znaleźć miejsce dla siebie.

Uczniowie klasy Ic odwiedzili siedzibę główną Biblioteki w Jasieńcu w poniedziałkowe popołudnie. W trakcie odwiedzin rozmawialiśmy z młodymi ludźmi o książkach i zbiorach bibliotecznych. Co nas cieszy, wszyscy uczniowie korzystają z biblioteki gminnej lub szkolnej, więc dzisiejsza wizyta w gminnej placówce nie była jakąś specjalną nowością. Miło nam było zobaczyć znane nam twarze – z niektórymi osobami regularnie spotykamy się popołudniami w Bibliotece.

26 maja 2014
Marta Górska
Czytaj więcej o: W Bibliotece zawsze można znaleźć miejsce dla siebie.

Szkolenie dla bibliotekarzy powiatu grójeckiego - zapowiedź.

W czwartek, 10 kwietnia 2014r. do Jasieńca zjadą bibliotekarze powiatu grójeckiego (Belsk Duży, Błędów, Chynów, Goszczyn, Mogielnica, Nowe Miasto, Pniewy, Warka i Grójec) oraz białobrzeskiego (Stara Błotnica, Białobrzegi) – w sumie 29 bibliotekarzy z 13 placówek. W tym dniu, w siedzibie Biblioteki Gminnej w Jasieńcu, odbędzie się szkolenie z obsługi Systemu Bibliotecznego „Mateusz”. Poprowadzi je  twórca programu, pan Mirosław Domański.

W czwartek, 10 kwietnia – Biblioteka w Jasieńcu nieczynna.

Naszych czytelników prosimy o wyrozumiałość – w tym dniu Biblioteka nie będzie obsługiwała wypożyczeń. Zapraszamy w pozostałe dni w godz. 8:30-16:30.

3 kwietnia 2014
Marta Górska
Przejdź do - Gimnazjaliści z wizytą w Bibliotece.

Gimnazjaliści z wizytą w Bibliotece.

Młodzież gimnazjalna z klasy Id odwiedziła nas w poniedziałek 20 stycznia w siedzibie Biblioteki. To była krótka ale dość intensywna wizyta.

Na początek nasi goście wypełnili krótką ankietę, w której wykazali się znajomością podstawowych pojęć związanych ze zbiorami bibliotecznymi. Ankieta ta była omówiona później w trakcie spotkania. Drugą część spotkania stanowiła krótka wycieczka po bibliotece, na którą zaprosiła bibliotekarka, Pani Małgorzata Karaś. Gimnazjaliści zapoznali się z rozmieszczeniem księgozbioru oraz ze zbiorami, które dedykowane są im oraz ich rówieśnikom.

21 stycznia 2014
Marta Górska
Czytaj więcej o: Gimnazjaliści z wizytą w Bibliotece.
Przejdź do - Festiwal językowy w Bibliotece w Jasieńcu.

Festiwal językowy w Bibliotece w Jasieńcu.

Co to jest Kreml? Kto jest prezydentem Rosji? Po czym poznać, że w danym dniu w Pałacu Buckingham jest królowa? Jak się nazywa obecna królowa Anglii? Jaki utwór jest hymnem Europy? – takie pytania padały w trakcie dzisiejszego spotkania na Festiwalu Językowym, który odbywał się w Bibliotece.

Czy te pytania znalazły odpowiedź?

10 stycznia 2014
Marta Górska
Czytaj więcej o: Festiwal językowy w Bibliotece w Jasieńcu.
Przejdź do - Głośne czytanie z Wójtem Gminy Jasieniec.

Głośne czytanie z Wójtem Gminy Jasieniec.

Zanim o dzisiejszym spotkaniu, to wspomnienie z poprzedniego spotkania  w Bibliotece, bo wtedy zrodził się pomysł na dzisiejsze kolejne spotkanie:

Podczas ostatniego spotkania z twórcami krzyżówek przyrodniczych dzieci pracowały w grupach. W tym czasie odwiedził nas Pan Wójt. Wszedł na chwilę widząc spory ruch w bibliotece. Porozmawiał chwilę z dziećmi, podpatrzył co robią i poszedł do swoich obowiązków.
Jedna z dziewczynek stwierdziła:
– Ale ma pani doooobrzeeee..
– Dlaczego? - pytam.
– Bo przychodzi do pani pan wóóóójttt – ona.
– No ale do was do szkoły chyba też zagląda?
– No taaaaak, ale nie tak często.
(?)

25 czerwca 2013
Marta Górska
Czytaj więcej o: Głośne czytanie z Wójtem Gminy Jasieniec.
Przejdź do - Lekcja patriotyzmu.

Lekcja patriotyzmu.

Znaczenie słów patriotyzm i patriota według encyklopedii i słowników dostępnych w bibliotece, nawiązanie do historii i współczesności, omówienie trzech symboli narodu polskiego: godła, flagi i hymnu oraz wiele pytań: czy znamy współczesnych patriotów? czym przejawia się patriotyzm? czy ja sam jestem patriotą, a jeśli tak, to czym on się przejawia? ? to wszystko było tematem spotkania z uczniami klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Jasieńcu, którzy uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, we wtorek, 11 grudnia 2012.

 

12 grudnia 2012
Marta Górska
Czytaj więcej o: Lekcja patriotyzmu.

„Patriotyzm na przykładzie zachowań Polaków i Niemców”

Uczniów szkół w naszej Gminie zapraszamy do skorzystania z naszej propozycji lekcji bibliotecznej, której tematem będzie: „Patriotyzm na przykładzie zachowań Polaków i Niemców”. Lekcja biblioteczna poszerzy wiadomości na temat zachowań społecznych  Polaków oraz Niemców, pozwoli na dyskusję nad kulturą jednych i drugich oraz zmusi do wyciągnięcia wniosków dotyczących tego,  czym tak naprawdę jest patriotyzm w wydaniu polskim i w wydaniu niemieckim.

19 listopada 2012
Marta Górska
Czytaj więcej o: „Patriotyzm na przykładzie zachowań Polaków i Niemców”