wystawy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasiencu realizowane są wystawy obrazów, rzeźb, rękodzieła, zdjęć i innych prac lub zbiorów w wykonaniu mieszkańców Gminy Jasieniec. Zachęcamy wszystkich, którzy mają się czym pochwalić do kontaktu z nami. Z przyjemnością pokażemy Państwa prace w naszej siedzibie.

 

 

Opiekę nad wystawami w Bibliotece objęli:

Państwo Małgorzata i Sławomir Bochenkowie z córką Agatą.

Bardzo dziękujemy!!

 

 

Autor: Marta Górska

Artykuły

Przejdź do - Wystawa prac pt."Portrety z Gazety"

Wystawa prac pt."Portrety z Gazety"

W siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Jasieńcu można obejrzeć nową wystawę pt. "Portrety z Gazety". 

25 maja 2017
Czytaj więcej o: Wystawa prac pt."Portrety z Gazety"
Przejdź do - Wiele twarzy kobiety - wystawa prac Pani Małgorzaty Duszy

Wiele twarzy kobiety - wystawa prac Pani Małgorzaty Duszy

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasieńcu można obejrzeć wystawę prac rysunkowych mieszkanki naszej gminy Pani Małgorzaty Duszy.

20 marca 2017
Czytaj więcej o: Wiele twarzy kobiety - wystawa prac Pani Małgorzaty Duszy
Przejdź do - Wystawa prac Patrycji Rusin

Wystawa prac Patrycji Rusin

Patrycja Rusin, była mieszkanka naszej gminy, obecnie mieszka w Grójcu, a pracuje w Warszawie. Absolwentka Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieńcu, w której to, pod okiem Pana Czesława Cholewy, rozwijała swoje zdolności plastyczne. Pasja okazała się tak silna, że do dnia dzisiejszego nie zaprzestała twórczości i uczęszcza na warsztaty plastyczne by odkrywać nowe obszary sztuki. Wcześniej nauki pobierała u Jacka Malczewskiego w Magazynie Sztuk w Domu Kultury na Ochocie w Warszawie, a teraz w Pracowni Artystycznej Anny Darii Merskiej (PAADM) w Grójcu. Wolne chwile spędza na działce, maluje, fotografuje i wykonuje prace metodą decoupage. Kolekcjonuje stare rzeczy.

 

23 listopada 2016
Przejdź do - Jesienna wystawa uczniów PSP

Jesienna wystawa uczniów PSP

Za oknem jesień w pełni - deszcz, wiatr, coraz krótsze dni. Ale jesień ma do zaoferowania również pozytywnie kojarzące się rzeczy jak kasztany, dynie, ciepłe swetry czy malowniczo kolorowe liście na drzewach i chodnikach. Uczniowie klasy II c, pod opieką p. Rusin, postanowili wykorzystać te ostatnie do stworzenia wielobarwnych obrazów, mieszając ze sobą farby, kredki, szyszki i wszystko to, co podsunęła dzieciom wyobraźnia, a co znajdowało się w zasięgu ręki. Obecnie te interesujące i malownicze prace cieszą oczy w Gminnej Bibliotece Publicznej. Serdecznie zachęcamy do zobaczenia tych niesamowitych prac.

24 października 2016
Przejdź do - Nowa wystawa wikliniarska

Nowa wystawa wikliniarska

Kolorowe układy kwiatowe, rzeźby figuratywne czy też domowe ozdoby wykonane w technice papierowej wikliny, udekorowane wstążkami i elementami wykonanymi z bibuły. To tylko kilka z elementów, które podziwiać można na nowej wystawie zorganizowanej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasieńcu. Prace wikliniarskie wykonane zostały przez p. Barbarę Gołąb z Klubu Seniora "Złota Jesień". Serdecznie zraszamy do odwiedzenia wystawy!

 

27 września 2016
Przejdź do - Wystawa "Coś z niczego - śmieciowe cuda"

Wystawa "Coś z niczego - śmieciowe cuda"

 

Ekspozycja prezentuje nietuzinkowe pomysły na wykorzystanie odpadów w postaci m. in. nakrętek, opakowań po jajkach czy butelek. Na wystawie znalazły się prace uczniów klasy I c Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieńcu, przygotowane na konkurs zorganizowany przez Klub Seniora "Złota Jesień" w ramach projektu Artystyczne Centrum Integracji Lokalnej Społeczności "Do (ręko)dzieła" pod patronatem Stowarzyszenia W.A.R.K.A. w ramach projektu "Działaj lokalnie".

 

27 czerwca 2016
Przejdź do - Wystawa pokonkursowa

Wystawa pokonkursowa

Szanowni Państwo,

  zapraszamy serdecznie do zapoznania się z pracami konkursowymi dotyczącymi życia i twórczości Henryka Sienkiewicza, wykonanymi przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieńcu oraz w Zbroszy Dużej. Wystawę podziwiać można w siedzibie głównej Biblioteki Publicznej w Jasieńcu. 

31 maja 2016
Przejdź do - Wystawa wikliniarska klubu seniorów Złota Jesień

Wystawa wikliniarska klubu seniorów Złota Jesień

 

Uzdolnieni plastycznie seniorzy co chwila zaskakują nas nowymi pomysłami. Tym razem mamy przyjemność przedstawić Państwu twórczość wikliniarską jasienieckiego koła seniorów Złota Jesień. Na wystawie będzie można zobaczyć wyroby w kształcie dzbanów, koszy ale również te mniej oczywiste jak kapelusze czy kielichy. Przedmioty wykonane zostały w ramach projektu Artystyczne Centrum Integracji Lokalnej Społeczności - Do [ręko]dzieła! wspieranego przez Działaj Lokalnie. Serdecznie zapraszamy do obejrzenie wystawy!

 

23 maja 2016
Przejdź do - Wielkanocna wystawa decopage

Wielkanocna wystawa decopage

Szanowni Państwo,

 wraz z autorami wystawy, p. Zofią Sieradzan, p. Małgorzatą Bochenek oraz p. Teresą Kozyra, chcielibyśmy serdecznie zachęcić Państwa do zapoznania się z pracami wykonanymi przez członków Jasienieckiego Koła Seniorów "Złota Jesień". W skład ekspozycji wchodzą ręcznie wykonane techniką decoupage ozdoby z motywami wielkanocnymi, ludowymi oraz florycznymi. Dzieła podziwiać można w godzinach pracy biblioteki, od 8.30-16.30.

Zapraszamy serdecznie!

18 marca 2016
Przejdź do - Nowa wystawa - kalendarium biblioteczne

Nowa wystawa - kalendarium biblioteczne

Miniony rok pełen był różnego rodzaju projektów kulturalnych aranżowanych w bibliotece. Organizowaliśmy sportkania ze znanymi postaciami, przeprowadzaliśmy warsztaty i lekcje biblioteczne, prezentowaliśmy wystawy okolicznych artystów. Jeżeli ktoś z Państwa nie miał przyjemności uczestniczyć w którymkolwiek wydarzeniu to zapraszamy serdecznie do siedziby głównej Biblioteki i zapoznania się z wystawą będącą kalendarium kilku wybranych wydarzeń z roku 2015. 

9 lutego 2016